Opis projektu

Już 31. razy Rada Osiedla Domów Studenckich Politechniki Krakowskiej pod honorowym patronatem JM Rektora Politechniki Krakowskiej prof. dr hab. inż. Jana Kaziora prowadzi akcję charytatywną „Studenci Dzieciom – Mikołajki”, której towarzyszy hasło: „Gdy złotówkę dasz, uśmiech dziecka masz”.

Wszystko zaczęło się w 1987 roku, kiedy studenci – mieszkańcy Osiedla Studenckiego Politechniki Krakowskiej po raz pierwszy przygotowali prezenty mikołajkowe dla dzieci swoich kolegów i koleżanek z Domu Studenckiego nr 1 RUMCAJS. Po kilku latach stało się to już tradycją i Święty Mikołaj z Politechniki Krakowskiej co roku przychodził do najmłodszych mieszkańców akademików PK, a także do dzieci z krakowskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych oraz ośrodków szkolno–wychowawczych.

Wolontariuszy akcji można spotkać między 15 listopada, a 5 grudnia na terenie Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego, w Parafii Świętego Brata Alberta oraz przed krakowskimi klubami oraz w krakowskich firmach.

Finałem co roku jest dzień 6 grudnia, wtedy Święty Mikołaj odwiedzi dzieci i wręczy im wymarzone prezenty, wcześniej opisane w listach.

W ubiegłym roku dzięki ofiarności studentów i pracowników uczelni, mieszkańców Krakowa oraz sponsorów i partnerów udało się zebrać:

52 086,69 zł

Jak co roku liczymy na pobicie rekordu!

Fotografie: Jan Zych

Mikołajki 2015

Mikołajki 2014

Mikołajki 2013

Mikołajki 2012