O akcji

Akcja adresowana jest zarówno do studentów uczelni, jak i wszystkich mieszkańców Krakowa i nie tylko. Fryzjerzy są gotowi na przyjęcie ponad 100 długowłosych darczyńców.

Utrata włosów to bardzo częsty skutek uboczny chemioterapii. Jest dla małych pacjentów niezwykle trudnym przeżyciem, powoduje dodatkowe obciążenie stresem. Ścinając włosy i oddając je w szczytnym celu można chociaż trochę rozproszyć smutek malucha. Podarowana peruka podnosi pewność siebie małego pacjenta i pomaga mu znosić trudy choroby – mówi Marlena Kubas, studentka Politechniki Krakowskiej, koordynatorka i uczestniczka akcji, organizowanej wspólnie z Fundacją Przyjaźni „WeGirls”. – Fundacja zajmuje się przygotowaniem peruk, które potem dzieci dostają za darmo. Rodziców wielu z nich nie byłoby stać na taki kilkutysięczny wydatek. Postanowiliśmy wesprzeć ten wspaniały pomysł i zorganizować wielką akcję ścinania i darowania włosów na Politechnice Krakowskiej – wyjaśnia studentka PK.

W trakcie pierwszej edycji w 2016 roku w nożyczki krakowskich fryzjerów oddało się 105 osób. Natomiast w 2017 został pobity poprzedni rekord, włosy dało sobie ściąć 123 osoby! Dziękujemy darczyńcom oraz fryzjerom. No i pomagamy dalej – do zobaczenia w 2018 roku!

fot. Jan Zych

O włos od pomocy 2016

Plakat`16

Plakat`17

Media o akcji ‘O WŁOS OD POMOCY PK’