Najlepsza impreza na Polibudzie wraca już niebawem
Poprzedni
Następny

O Czyżynaliach

Czyżynalia –  Juwenalia to w roku akademickim najbardziej barwny okres. Wtedy to studenci wszystkich uczelni Krakowa przejmują klucze do miasta i przez tydzień „rządząc” prezentują swoje uczelnie, bawią i biesiadują. Odpoczynek połączony jest piknikami i koncertami plenerowymi.

Epicentrum zabawy znajduje się na Czyżynach, przy Osiedlu Akademickim Politechniki Krakowskiej, gdzie od wielu lat organizowane są właśnie – Czyżynalia. Na tym festiwalu rokrocznie odbywają się konkursy z nagrodami, wydziałowe rywalizacje, a także turnieje pomiędzy drużynami. To także standupy, karaoke oraz mniejsze koncerty organizowane w Klubie Kwadrat zaraz obok Osiedla Akademickiego. Kulminacyjnym punktem jest wieczorny koncert na którym prezentują się znani wykonawcy i zaproszeni są wszyscy studenci PK i nie tylko!

W 2016 roku odbyły się Czyżynalia w stylu wiejskim, natomiast w 2017 były Boskie Czyżynalia. Wówczas w iście olimpijskim stylu wystąpili: SKAcowani; Mesajah oraz Grubson.

Co zwraca uwagę wstęp na wszystkie koncerty w trakcie Juwenaliów organizowanych przez Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej jest bezpłatny! Co w skali Krakowa oraz Polski – jest ewenementem!

Do zobaczenia na Juwenaliach!

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies