I Edycja Plebiscytu Aktywności Studenckiej
"SZAFIROWE SMOKI"

O Plebiscycie

Plebiscyt Aktywności Studenckiej „Szafirowe Smoki” to inicjatywa organizowana po raz pierwszy przez Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej. Celem konkursu jest promowanie aktywnych studentów Politechniki Krakowskiej i ich inicjatyw. Samorząd Studencki PK chce w ten sposób zachęcać do wspólnego działania w środowisku akademickim. Zachęcamy Was do wzięcia udziału i pochwalenia się swoimi osiągnięciami. Więcej informacji znajdziecie poniżej.

Nominowani:

Działacz Roku

  1. Borowczyk Krzysztof

Świetny organizator nie gorszy współlokator, ambitny wytrwały dążący do celu. Może się pochwalić organizacją Festiwalu Mechanika, bycia współkoordynatorem Dnia Kobiet, był też w kadrze Rajdu PK czy wolontariuszem juwenaliów.

  1. Łoś Wioleta

Wioleta jest osobą bardzo zaangażowaną w nie tylko swoje obowiązki, lecz również pasje. Mimo, że jest studentką dopiero II roku na Wydziale Mechanicznym to zdążyła nadać wielu rzeczom nową, lepszą definicję.

  1. Różycki Marcin

Marcin Różycki jest charyzmatycznym liderem oraz osobą, która świetnie potrafi zjednoczyć grupę osób i razem zrobić coś niesamowitego. To osoba bardzo inteligentną, mającą świetne pomysły i potrafiącą je wykorzystać w praktyce.

  1. Wanat Dominika

Dominika swoją wyróżniająca się aktywność rozpoczęła m.in. od koordynowania akcji „O Włos od Pomocy” w 2022 roku, niedługo po tym została członkiem kadry Adapciaka 2022. Początkiem roku objęła funkcję Przewodniczącej WRSS WIMiF.

  1. Zielińska Weronika

Była Członkini Zarządu ds. Projektów organizacji Erasmus Student Network PK, obecnie Przewodnicząca Zarządu tej organizacji. Organizatorka wydarzeń kulturalno-społecznych. Członkini Studenckiego Koła Naukowego Arboris.

Student Sportowiec

  1. Kidoń Piotr

Piotr Kidoń to student kierunku inżynieria produkcji. Złoty medalista seniorskich Halowych Mistrzostw Polski w sztafecie 4x400m MIX. Multimedalista Akademickich Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce. Członek Kadry Narodowej.

  1. Kostkiewicz Filip

Filip Kostkiewicz to student II stopnia kierunku informatyka. Reprezentant AZS Politechniki Krakowskiej. W bieżącym roku zdobył III miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w skoku wzwyż.

  1. Stolarski Jakub

Jakub po raz drugi z rzędu obronił tytuł Mistrza Polski w sztafecie 4x400m MIX. Reprezentuje PK na AMM i AMP. Na Akademickich Mistrzostwach Polski zajął 2. miejsce w sztafecie 4x100m w klasyfikacji uczelni technicznych.

Student Naukowiec

  1. Gibas Maciej

Maciej Gibas, student Infotroniki, a zarazem pracownik PK i Pełnomocnik Dziekana ds. organizacji kursów, szkoleń i szkół letnich. Autor podręcznika do elektrotechniki, artykułu naukowego. Aktywnie współpracuje z FutureLab i CTT.

  1. Mazgaj Radosław

Laureat wielu konkursów branży AEC m.in. młodzieżowy mistrz polski BIM SkillsPoland.  Na światowym etapie we Francji, po zaciętej walce zdobył Medal of Excellence (7 msc). Specjalizuje się w rozwiązaniach chmurowych dla budownictwa.

Student Artysta

  1. Gozdur Weronika

Werka poza talentem artystycznym ma dobre wyczucie estetyki i dlatego wychodzi jej tak świetnie to co robi! Zawsze można na nią liczyć, nigdy nie odmówiła pomocy w grafikach, czy to dla WRSS czy od strony KPiM. Werka jest super!

  1. Jamioł Katarzyna

Jest studentką II st. na kierunku Architektura. Tworzy w technice ołówkowej i przy pomocy kredek artystycznych, głównie rysując fotorealistyczne portrety. W ostatnim roku zdobyła kilka nagród w konkursach ogólnopolskich.

  1. Kotnis Kamila

Absolwentka Inżynierii Wzornictwa Przemysłowego. Pasjonatka projektowania nagrodzona w wielu konkursach wzorniczych. Członkini koła Naukowego Form&Function. Finalistka programu MedBiz Innovations.

Najlepsza Akcja Promocyjna

  1. Dzień Lądowca – WRSS WIL

Dzień Lądowca – święto wydziałowe, gdzie studenci zamiast na zajęci przychodzą na dziedziniec kampusu Politechniki Krakowskiej. Jest to okazja do wspólnego spędzenia czasu i utożsamienia się z Wydziałem, z którego pochodzimy.

  1. Odnajdź w sobie AZS! – AZS PK

„Odnajdź w sobie AZS!” to kampania promocyjna przeprowadzona przez Klub AZS Politechniki Krakowskiej. Jej celem było zwrócenie uwagi na działalność Klubu i możliwości rozwoju sportowego na uczelni.

  1. Rekrutacja do ESN PK – ESN PK

Akcja promocyjna Rekrutacji Erasmus Student Network Politechnika Krakowska, mająca na celu pozyskanie nowych wolontariuszy oraz poszerzenie działalności i rozpoznawalności ESN PK.

  1. Wieczorek Dendrologiczny – SKN Arboris

Wieczorki dendrologiczne to organizowane przez koło naukowe Arboris, spotkania i wykłady internetowe poszerzające wiedzę z zakresu dendrologii, ogrodnictwa, ekologii i architektury krajobrazu.

Najlepszy Projekt Integracyjny

  1. Festiwal Mechanika – WRSS WM

Festiwal Mechanika trwał 5 dni i zaczął się od I Zlotu Samochodów i Motocykli, Symulatora samochodowego i Tramwaju NGT6, później odbyły się integracje, Turnieje o Puchar Dziekana w wyścigach gokartowych, FIFE, piłkę nożną i siatkową.

  1. Mechaniczna Lądówka – WRSS WM, WRSS WIL

Mechaniczna Lodówka jest to wydarzenie wychodzące na przeciw oczekiwaniom nowym studentów. Impreza wyróżniała się tym, że oprócz tradycyjnych tańców, studenci mogli zagrać w min. Twister i wykonać pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

  1. Liga PK Quiz – Komisja Kultury SSPK

Quiz wiedzy, w którym dzięki pracy zespołowej walczy się o najwyższe miejsce zarówno w dniu wydarzenia jak i całym roku akademickim. Świetne wydarzenie integracyjne z ciekawym połączeniem nauki i zabawy.

  1. Orientation WEEK – ESN PK

Orientation Week to tydzień integracyjno-zapoznawczy dla studentów z wymian zagranicznych organizowany przez ESN PK. W tym czasie studenci mogą się zintegrować, poznać polską kulturę oraz uczestniczyć we wspólnych aktywnościach.

  1. Planszówki PK – Komisja Kultury SSPK

Planszówki, to wydarzenie skierowane do miłośników gier planszowych, które ma na celu zintegrowanie jak najwięcej odbiorców z wszystkich wydziałów, ale też zwykłych graczy niezwiązanych z Politechniką.

Najlepsza Inicjatywa Społeczna

  1. O Włos od pomocy na PK! – Komisja Kultury SSPK

Akcja miała na celu zbiórkę włosów na Stowarzyszenie Mówimy NIEboRAKOWI dla podopiecznych Stowarzyszenia, by ułatwić im rekonwalescencję.

  1. Posadź z nami wiosnę tej jesieni! – Studenckie Koło Naukowe Krajobrazy „Landscapes”

“Posadź z nami wiosnę tej jesieni” to akcja, której celem było “pokolorowanie” kampusu PK. Studenci, pracownicy PK i stacji radiowych posadzili 1000 cebulek kwiatowych, czego efekty będziemy mogli podziwiać już wiosną.

  1. Social Impact Days – Erasmus Student Network Politechnika Krakowska

Social Impact Days to projekt sieci Erasmus Student Network mający na celu promowanie inkluzywności, tolerancji oraz działalności charytatywnej, ze szczególnym podkreśleniem wpływu jaki mają młodzi ludzie na społeczeństwo.

  1. Wampiriada – Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Krakowskiej

Wampiriada jest projektem o charakterze charytatywnym. Przy współpracy z RCKiK cyklicznie organizujemy akcję oddawania krwi, którym towarzyszą dodatkowe atrakcje, zachęcające potencjalnych krwiodawców.

Najlepszy Projekt Naukowy

  1. Aktywność studencka niejedno ma imię – KN Nanomateriały

„Aktywność studencka niejedno ma imię” skierowana jest do studentów, którzy poszukują inspiracji do podjęcia dodatkowej aktywności podczas studiów; naukowej, jak również liderskiej oraz społecznej.

  1. HABSat – Budowa sondy stratosferycznej – Cosmo PK

HABSat jest sondą stratosferyczną, budowaną na wzór satelit typu cubesat, której głównym zadaniem jest umożliwić bezpieczne przeprowadzenie eksperymentów w stratosferze. Transmisje przechwyciły radiomatory z Europy i Indii.

  1. PKanoe – beton tekstylny ze spoiwem mineralnym o obniżonym śladzie węglowym – SKN Footprint

PKanoe to projekt studentów WIL i WA realizowany w ramach działalności KN Footprint. Ma na celu promowanie zrównoważone materiały budowlane o obniżonym śladzie węglowym i opracowanie technologii wytwarzania betonu tekstylnego.

  1. Revitare dla Mysłowic – zieleń jako narzędzie pobudzenia – SKN Krajobrazy Landscapes

Projekt „Revitare dla Mysłowic – zieleń jako narzędzie pobudzenia” zakłada zagospodarowanie fragmentu rynku w Centrum Mysłowic. Jest odpowiedzą na wielowątkowy problem, z którym boryka się miasto i jego mieszkańcy.

  1. Wieczorek Dendrologiczny – SKN Arboris

Wieczorki dendrologiczne to organizowane przez koło naukowe Arboris, spotkania i wykłady internetowe poszerzające wiedzę z zakresu dendrologii, ogrodnictwa, ekologii i architektury krajobrazu.

Harmonogram

21.10.2022 – 6.11.2022 – Zgłoszenia do Plebiscytu
7.11.2022 – 8.11.2022 – Głosowanie Kapituły
10.11.2022 – 23.11.2022 – Głosowanie Internautów
16.12.2022 – Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród laureatom

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies