Organizacje Studenckie

Akademicki Związek Sportowy PK
Koła naukowe PK
Chór Cantata
IAESTE PK
Erasmus Student Network

Koła Naukowe

Koła naukowe to prawdziwe miejsce styku akademickiej teorii i realnej praktyki. 

Tutaj odnajdziecie badawczego mentora oraz ludzi z podobnymi naukowymi zainteresowaniami – z którymi będziecie realizować nietuzinkowe oraz nieraz szalone idee na które nie ma czasu w toku studiów. 

To także spotkania z biznesem w trakcie prelekcji oraz poznanie pracy praktyków z wieloletnim stażem podczas wyjazdów do przedsiębiorstw czy zakładów produkcyjnych.

Akademicki Związek Sportowy

Jesteś czynny sportowo? 

A może zasiedziałeś się w notatkach przed zaliczeniami? 

Zgodnie z zasadą „w zdrowym ciele, zdrowy duch” Akademicki Związek Sportowy proponuje studentom możliwość aktywności w przeszło dwudziestu sekcjach – w których każdy może zacząć swoją przygodę ze sportem oraz rekreacyjnie rozwijać swoją pasję. 

Osoby łączące wyczynowe treningi wraz z nauką również znajdą tutaj swoje miejsce – reprezentując Politechnikę na zawodach.

IAESTE PK

IAESTE jest to międzynarodowe stowarzyszenie, które oferuje praktyki
za granicą dla studentów Polskich uczelni wyższych,
głównie kierunków technicznych (także dla doktorantów).

ESN

ESN to studencka, międzynarodowa organizacja non-profit, która powstała w celu wsparcia rozwoju wymiany międzynarodowej studentów szczególnie w ramach

programu ERASMUS +. Mottem organizacji jest – studenci pomagają studentom!

NZS PK

Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Krakowskiej jest organizacją skupiającą młodych ludzi pełnych chęci i zaangażowania do działania. Wspólnie tworzymy różnego rodzaju akcje oraz projekty. Jednym z nich jest Wampiriada, czyli akcja honorowego krwiodawstwa, która co roku na naszej uczelni cieszy się dużym zainteresowaniem. Jednak NZS to nie tylko projekty, to przede wszystkim ludzie, którzy to tworzą i pokazują że nie można zmarnować studiów.

Jednostki Pozawydziałowe

Akademiki PK

5 bloków studenckich

Tętniące życiem osiedle studenckie to jeden z elementów wsparcia studentów. Uczelnia posiada 4 domy studenckie zlokalizowane w Czyżynach oraz 1 dom studencki na ul. Bydgoskiej.

Akademiki otoczone są terenami zielonymi, na których znajdują się boiska sportowe, korty tenisowe, ławki, grille. Ponadto w domach studenckich znajdują się punkty gastronomiczne oraz sportowe.

W domach studenckich mieszka 2200 studentów. Dwa z bloków są po generalnym remoncie a trzy kolejne w trakcie. W większości pokoje są dwuosobowe, ale znajdziecie tam również jedynki i trójki.
Do dyspozycji studentów jest w pełni wyposażony klub imprezowy „Piwnica” gdzie odbywają się prywatne imprezy mieszkańców osiedla.

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies