Poznaj Nasze projekty!

W ramach swojej działalności Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej realizuje różnego rodzaju projekty, od niewielkich kampanii w mediach społecznościowych po kilkudniowe wyjazdy.

Projekty Samorządu są przygotowywane w taki sposób, aby jak najwięcej studentów mogło na nich skorzystać. Jedne mają na celu zwiększanie naszej wiedzy, inne nas integrują, jeszcze inne wzbudzają zdrową rywalizację. Innymi słowy, każdy znajdzie coś dla siebie!

Ostatnie projekty

Najpopularniejsze projekty

 

Czyżynalia PK

Juwenalia to okres kiedy studenci przejmują klucze do Krakowa. Niepodzielnie rządzą miastem bawiąc się na koncertach i piknikach. Epicentrum zabawy znajduje się na Czyżynach, przy czterech akademikach na Osiedlu Akademickim Politechniki Krakowskiej – tam rokrocznie odbywają się konkursy, turnieje oraz koncerty gwiazd, przede wszystkim, polskiej sceny do późnych godzin wieczornych. Organizowane również są kabaretony, stand upy, karaoke zazwyczaj w klubie Kwadrat,  sąsiadującym z domami studenckimi.

 

Rajd Politechniki Krakowskiej

Rajd – prawie 60 lat historii, ponad 50 eskapad z koncertowym finałem! I to zawsze w górach! Święto Politechniki w najczystszym wydaniu. Każdy student po tygodniach spędzonych przed komputerem, w projektach czy w laboratorium powinien odpocząć. Doskonałym miejscem odprężenia są góry, szczególnie w doborowym towarzystwie przyjaciół. Dlatego początkiem maja wyruszamy w góry i zapraszamy wszystkich, aby wspólnie wędrować po szlakach i ostatecznie zebrać się u podnóży szczytów i biesiadować!

 

Adapciak PK

Idea samego obozu adaptacyjnego sięga paręnaście lat wstecz, gdy wśród kilku studentów 5 roku zrodziła się pewna myśl. Każdy z nich zadał sobie jedno pytanie: „Jakby wyglądały nasze studia, gdybyśmy posiadali obecną wiedzę już od samego początku?”. Samorząd Studencki Politechniki Krakowskiej zorganizował pierwszy obóz przygotowawczy, „Adapciak” Politechniki Krakowskiej.
Obóz adaptacyjny od początku miał ułatwić studiowanie „Pierwszakom” i umożliwić lepszy start na PK. W związku z tym każdy pierwszy tydzień września należał do „świeżaków”. W tym czasie Samorząd organizował wiele ciekawych przedsięwzięć, eventów, a przez cały obóz zapewniali wikt i opierunek.

 

 

Kalendarz Akademicki

Przygotowując kalendarz przyświecał nam cel umożliwienia bezproblemowego wejścia studentom 1. roku w życie studenckie. Dlatego znajdziecie tam informacje dotyczące naszej Uczelni, Krakowa oraz projektów realizowanych przez Samorząd Studencki. Projekt realizowany jest od roku akademickiego 2012/2013, ciągle jest rozwijany i uzupełniany. Jednak projekt ten sierowany jest do wszystkich studentów oraz pracowników Politechniki Krakowskiej. Zgrabny z identyfikacją wizualną Politechniki Krakowskiej pozwala wyróżniać się i sygnalizować przynależność do wspólnoty PK!

 

 

Mikołajki PK

Wszystko zaczęło się w 1987 roku, kiedy studenci – mieszkańcy Osiedla Studenckiego Politechniki Krakowskiej po raz pierwszy przygotowali prezenty mikołajkowe dla dzieci swoich kolegów i koleżanek z Domu Studenckiego nr 1 RUMCAJS. Po kilku latach stało się to już tradycją i Święty Mikołaj z Politechniki Krakowskiej co roku przychodził do najmłodszych mieszkańców akademików PK, a także do dzieci z krakowskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych oraz ośrodków szkolno–wychowawczych. Akcja polega na kupowaniu prezentów dla dzieci, najbardziej niezwykłym jest to, że prezenty są zgodnie z listem, który wysłały do św. Mikołaja! Przez 3 tygodnie każdy student Politechniki Krakowskiej, a także inni, którzy dorzucą się do akcji są święty Mikołajami!

 

Ankietyzacja

Po zakończeniu każdego semestru wszyscy studenci studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych I i II stopnia na wszystkich kierunkach na Politechnice są zapraszani do wzięcia udziału w ankiecie badającej poziom jakości i ocenę pracy dydaktycznej nauczycieli akademickich oraz oceny pracy dziekanatu.

 

O włos od pomocy

Niezwykła akcja zbiórki włosów na peruki dla dzieci po chemioterapii i poważnych operacjach. W ramach wydarzenia pod nazwą „O włos od pomocy”, w październiku najlepsi krakowscy styliści fryzur ścinają włosy uczestnikom akcji.

Wymogi są dwa: włosy nie mogą być zbyt zniszczone i muszą mieć długość co najmniej 25 cm. Co ciekawe osoby farbujące włosy również mogą wziąć udział w akcji. Celem jest zebranie włosów od jak największej ilości osób, stworzenie z nich peruk i przekazanie ich chorym na nowotwór dzieciom.

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies