Klimaton dla miast – zaproszenie do udziału

W dniach 3-5 grudnia 2021 r. odbędzie się Klimaton dla Miast, czyli 48-godzinny maraton programowania organizowany przez Polski Fundusz Rozwoju oraz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Projekt ma na celu wsparcie polskich samorządów w przeciwdziałaniu i adaptacji do zmian klimatu.

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Was do wzięcia udziału w tym wydarzeniuW hackathonie weźmie udział około 160 uczestników w zespołach 3-5 osobowych, w skład których mogą wejść programiści, projektanci UX oraz osoby o doświadczeniu biznesowym. Będziecie pracowali nad wyzwaniami zgłoszonymi przez miasta, dotyczącymi następujących kategorii: 

·       Retencja wód opadowych,

·       Mobilność zeroemisyjna,

·       Efektywność energetyczna,

·       Czyste powietrze.

Nagrodą dla każdego ze zwycięskich zespołów będzie 30 000 zł i wsparcie w przetestowaniu projektów w miastach. Zgłoszenia przyjmujemy poprzez formularz na stronie Klimatonu dla Miast do 24 listopada. Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy również do dołączenia do dedykowanego serwera na platformie Discord.

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies